خانه > فراز ۲

فراز ۲

نام و نام خانوادگی نیره السادات انوری
انوری
میزان تحصیلات لیسانس
سابقه خدمت ۱۷سال

 

امیرحسین آگوش مهران اخگری امیر مهدی اسپیدمهر محسن اسفندانی امیر حسین اسکندری
علیرضا بخرد امیرسام پیرزاده رضا ترحم جوی محمد تقی زاده وحید حجارزاده
شایان حسین جانی کاویان حقیقی جاوید سینا حمزه پور امیر سجاد حیدرنژاد علیرضا حیدری
ویستامهر خسروی محمد خلیلی نیما خوش چشم علی زنگنه پور عماد سعیدی نشاط
مازیار شاطری
مبین طالبی آراز عابدینی کیارش علایی علیرضا فسحت
ماهور قاسمی محمدرضا قربانی حمیدرضا کریمی محمد محمدی دیزجی علی مرادپور
شایان مسگر سیدمحمد معصوم نتاج علی وفایی خجسته پدرام هنرکار

۱۹۴ نظر

 1. با سلام خدمت معلم خوبم امید وارم در سال تحصیلی جدید همیشه در کنار ما باشد.

 2. امیر محمد مرشدی

  سلام به همه دوستان خوبم بچه های خوب مدرسه سعادت

  سال جدید تحصیلی را به شما و همه معلمین عزیز بخصوص خانم انوری تبریک عرض می کنم امید وارم سالی سرشار از موفقیت های مستمر

  درسی و سلامتی برای همگان باشد.

  • پسر خوبم امیر محمد

   من نیز سال تحصیلی جدید را به شما و همه ی دانش آموزان فراز ۲ تبریک می گویم و امید وارم سال تحصیلی جدید سالی پر از موفقیت برای شما

   عزیزان باشد

 3. پسران خوبم : امیر مهدی اسپید مهر _ رضا ترحم جوی_ سینا حمزه پور _ علی زنگنه پور و آراز عابدینی

  قبولی شما عزیزان را در آزمون مدارس نمونه دولتی به شما و خانواده های محترمتان تبریک می گویم و برای شما آرزوی موفقیت

  در تمام مراحل دارم . مرا از دعای خیر فراموش نکنید.

 4. سلام معلم عزیزم خانم انوری

  موفقیت در آزمون تیزهوشان را مرهون زحمات بیدریغ شما معلم عزیز میدانم و در تمام عمر بیاد شما ودعاگوی شما خواهم بود .
  باشد که قدردان زحمات شما باشم. رضا ترحم جوی

 5. پسران خوبم آراز عابدینی – رضا ترحم جوی و علی زنگنه پور

  موفقیت شما در آزمون ورودی سمپاد مرا بسیار خوشحال و مسرور نمود . به شما عزیزان و خانواده های محترمتان تبریک می گویم و از خداوند متعال

  می خواهم در تمام مراحل موفق و پیروز باشید.

 6. سلام خانم انوری از زحمات شما در این سال کمال تشکر را داریم وتنها تشکر من می تواند قبولی در تیز هوشان باشد که قبول شدم و برای شما و دوستانم آرزوی موفقیت را دارم

 7. معلم عزیز از این که یک سال در کنار شما بودم و علم دانش زیادی از شما اموختم متشکرم. سالی خوب وپر برکت داشته باشید.خداحافظ

 8. سیاست خارجی
  نوشتار اصلی: سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا
  جان کری وزیر امور خارجه ایالات متحده و مسئول رسمی سیاست خارجی آمریکاست.

  ایالات متحده آمریکا به کمک توانایی‌های اقتصادی و نظامی قابل توجه خود، نقش مهمی را درسیاست جهانی ایفا می‌کند. این کشور عضو ثابت شورای امنیت سازمان ملل است و دفتر مرکزی سازمان ملل در شهر نیویورک قرار دارد. به استثنای کشورهای ایران، کره شمالی و سودان، کوبا، ونزوئلا و بولیوی [۳۶]، سایر کشورها دارای روابط دیپلماتیک رسمی با آمریکا می‌باشند.

  آمریکا بوسیله قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی و سازمان کشورهای آمریکایی با همسایگان خود (کانادا و مکزیک) روابط نزدیکی دارد. دولت این کشور هرساله میلیاردها دلار کمک مالی برای توسعه کشورهای دیگر اختصاص می‌دهد، اما درصد این کمک‌ها از تولید ناخالص ملی نسبت به دیگر کشورهای کمک کننده، پائین می‌باشد.

  رئیس جمهور آمریکا یکی از عوامل اصلی تعیین کنندهٔ جهت‌های کلی سیاست خارجی آمریکا است. بسیاری از مدارک و اسناد دوران هر رئیس جمهور امروزه در کتابخانه‌های ویژه هر رئیس جمهور موجود می‌باشد. کنگره آمریکا بودجه‌های کمک‌های خارجی را تعیین می‌کند، تحریم‌های خارجی وضع می‌کند، و بکمک کمیته‌های مخصوصی در مسائل سیاست خارجه اختیارات بررسی و بازبینی امور ویژه (همانند بررسی عملکرد افراد در ماجرای ایران-کنترا) را دارد.

  بسته به نوع حزب یا گروه در قدرت در هر برهه از زمان (همانند حزب دموکرات یا حزب جمهوریخواهان)، سیاست خارجهٔ آمریکا تحت تاثیر تحولات و گرایش‌های خاص آن حزب یا گروه قرار می‌گیرد.[۳۷] گروه‌های لابی نیر دارای قدرت نفوذ زیادی در تصمیم گیری‌های سیاست خارجه هستند.

 9. سلام به همگی

 10. می‌گویند اگر می‌خواهی به کسی لطف کنی به او ماهی نده، ماهیگیری را به او بیاموز. سپاسگزار معلمی چون شما در زندگی خود هستم که اندیشیدن را به من آموختید نه اندیشه‌ها را. روزتان مبارک.

 11. فردوسی زمانی شاهنامه را سرود که زبان پارسی دچار آشفتگی بود و او از آشفتگی و افزونی آن جلوگیری کرد. فردوسی در سرودن شاهنامه از پارسی سره بهره‌نبرد و از پارسی دری استفاده‌کرد و شمار واژگان عربی در شاهنامه ۸۶۵ است.

  ۲۵ اسفند ۱۳۸۸ پایان هزارهٔ سرایش شاهنامه بود که به این مناسبت، جشن جهانی هزارهٔ شاهنامه با حضور نمایندگان ۱۹۲ کشور عضو یونسکو در پاریس، فرانسه (مقر یونسکو) برگزار شد. هم‌چنین آیین بزرگداشت هزارهٔ شاهنامه در کشورهای گوناگون به بهانهٔ ثبت آن در یونسکو از جمله برلین، آلمان برگزار شد.

 12. شاهنامه اثر حکیم ابوالقاسم فردوسی توسی، حماسه‌ای منظوم در بحر متقارب مثمن محذوف و شامل حدود ۵۰٬۰۰۰ بیت و یکی از بزرگ‌ترین و برجسته‌ترین حماسه‌های جهان است که سرایش آن سی سال به طول انجامید. محتوای این شاهکار ادبی، اسطوره‌ها، افسانه‌ها و تاریخ ایران از ابتدا تا فتح ایران توسط اعراب در سده هفتم است که در چهار دودمان پادشاهی پیشدادیان، کیانیان، اشکانیان و ساسانیان خلاصه می‌شوند و به سه بخش اسطوره‌ای (از عهد کیومرث تا پادشاهی فریدون)، پهلوانی (از قیام کاوه آهنگر تا مرگ رستم) و تاریخی (از پادشاهی بهمن و ظهور اسکندر تا فتح ایران توسط اعراب) تقسیم می‌شود.

  زمانی که زبان دانش و ادبیات در ایران زبان عربی بود، فردوسی با سرودن شاهنامه موجب زنده‌شدن و احیای زبان پارسی شد. یکی از مأخذ مهمی که فردوسی برای سرودن شاهنامه از آن استفاده‌کرد، شاهنامه ابومنصوری بود. شاهنامه نفوذ بسیاری در ادبیات جهان داشته‌است و شاعران بزرگی مانند گوته و ویکتور هوگو از آن به نیکی یاد کرده‌اند.

  شاهنامه بزرگ‌ترین کتاب به زبان پارسی است که در همه جای جهان مورد توجه قرار گرفته و به همهٔ زبان‌های زندهٔ جهان بازگردانی شده‌است. نخستین بار بنداری اصفهانی شاهنامه را به زبان عربی بازگردانی‌کرد و پس از آن بازگردانی‌های دیگری از شاهنامه (از جمله بازگردانی ژول مل به فرانسوی) انجام‌گرفت.

 13. پسر خوبم علی مرادپور فرا رسیدن روز تولدت را تبریک می گویم و آرزوی موفقیت برای شما دارم.

 14. بخرد تولد مبارک

 15. سلام معلم عزیزم برا زحماتی برای من کشیدید ممنونم

 16. پسر خوبم علیرضا بخرد فرا رسیدن روز تولدت را تبریک می گویم و از خداوند بزرگ سلامتی و موفقیت در تمام مراحل زندگیت را خواستارم.

 17. بوجعفر محمد بن موسای خوارزمی ریاضیدان، ستاره‌شناس، فیلسوف، جغرافیدان و مورخ شهیر ایرانی[۲][۳][۴] در دوره عباسیان است. وی در حدود سال ۷۸۰ میلادی (قبل از ۱۸۵ قمری)[۱] در خوارزم (ازبکستان کنونی) زاده شد.. تولد وی را از حدود ۱۶۴ هجری قمری تا ۱۸۴ هجری قمری – به اختلاف – ذکر کرده‌اند و مرگ وی به سال ۲۳۲ هجری قمری قابل اعتمادتر است. همانطور که از نام وی بر می‌آید، باید در شهر خوارزم به دنیا آمده باشد، اما به گفته طبری[واژه‌نامه ۱] که در پسوند نام محمدبن موسی الخوارزمی عنوان قُطرُ بُلّی را نیز افزوده، بعید نیست در جایی میان دجله و فرات زاده شده باشد و به واسطه پدران و اجداد خویش به خوارزم[واژه‌نامه ۲] منتسب است. همچنین طبری به وی لقب «المجوسی» می‌دهد که نسبت او را به مغان زرتشتی می‌رساند و گمان می‌رود پدران او و حتی خودش، باید تا مدتی بر این دین و آیین بوده باشند. جورج سارتن در کتاب مدخل تاریخ علم خود، نیمه نخست قرن نهم میلادی و قرن سوم هجری قمری را «عصر خوارزمی» نامیده است، و «اریستید مار» نوشته است: امروزه یک موضوع تاریخی را نمی‌توان انکار کرد که محمدبن موسی خوارزمی معلم واقعی ملل اروپایی جدید در علم جبر بوده است.[۱۴] جشنوراه خوارزمی نام یک جشنواره علمی در ایران است که به منظور ارج نهادن به خدمات “ابوجعفر محمد بن موسی خوارزمی” با این نام در دو بخش دانش‌آموزی (تحت نام جشنواره جوان خوارزمی) و دانشجویی (تحت نام جشنواره بین‌المللی خوارزمی) بر‌گزار می‌گردد.

  در تقویم چهارم آبان به مناسبت بزرگداشت “ابوجعفر محمد بن موسی خوارزمی” روز جبر نامیده شده است.

  گفتنی است در سال ۱۳۶۲ هجری شمسی برابر ۱۹۸۳ میلادی، به مناسبت هزار و دویستمین سالگرد تولد خوارزمی یادنامه‌ای به زبان روسی در ۲۶۰ صفحه و مشتمل بر ۱۶ مقاله در مسکو و یادنامهٔ دیگری در تهران به زبان فارسی و به همت کمیسیون ملی یونسکو منتشر شده است

 18. معاونت پرورش استعدادهای درخشان یکی از معاونت‌های مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان است. پیش از این، سازمان جداگانه سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان نام داشت. این معاونت نهادی است که بر امور تحصیلی دانش‌آموزان مستعد و با بهره هوشی بالا نظارت می‌کند. این سازمان را به اختصار سمپاد هم می‌گویند. اما در زبان عمومی و بین دانش آموزان به موسسه تیزهوشان معروف است. این سازمان دارای مدرسه‌های راهنمائی، دبیرستان و پیش دانشگاهی دخترانه و پسرانه در شهرهای پرجمعیت تر است. سمپاد دانش‌آموزان خود را در دو مقطع راهنمائی و دبیرستان از طریق آزمون‌های سراسری که عمدتاً مبتنی بر ارزیابی هوش، دانش ریاضیات و علوم است انتخاب می‌کند. گزینش در مدارس سمپاد بر اساس آزمون و در دو مقطع راهنمایی و دبیرستان برگزار می‌شود.در سال ۱۳۵۵ دو مرکز آموزش موسوم به تیزهوشان توسط دکتر بهروز برومند و زیر نظر مستقیم کارشناسان آموزشی آمریکایی پایه گذاری شد.

  از انقلاب ۱۳۵۷ تا سال ۱۳۶۶ این دو مرکز دخترانه (علامه حلّی) و پسرانه (شهید اژه‌ای) زیر نظر دفتر کودکان استثنایی فعّال بودند، امّا هر لحظه امکان تعطیل شدن این مراکز وجود داشت. آموزگاران این دو مرکز اغلب دانش‌آموزان همین مراکز در دوران قبل از انقلاب ۱۳۵۷ بودند.در جریان آزمون مشکوک سال ۱۳۸۷ که سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان پس از اعلام نتایج، دو سوال غلط گزارش شده را حذف کرد و این باعث رد شدن بعضی از قبول شدگان شد که اعتراضات زیادی را در پی داشت.آزمون ورودی سال ۱۳۹۰ سمپاد و آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی ادغام شد و به این ترتیب، سوالات هوش از این سنجش دانش‌آموزان استعدادهای درخشان حذف شد. همچنین از آن سال ظرفیت کلاس‌های این مدارس به ۳۰ نفر افزایش یافت و به همین دلیل در سال ۱۳۹۱آزمون تکمیل ظرفیت برای پایه دوم متوسطه برگزار شد.[۱۴]

  در سال ۱۳۹۲ طبق نظام جدید اداره آموزش و پرورش (۶ سال ابتدایی و ۶ سال دبیرستان) نام مدارس راهنمایی علامه حلّی به دبیرستان دوره اول علامه حلی تغییر کرد. همچنین، دبیرستان علامه حلی به دبیرستان دوره دوم علامه حلی تغییر نام داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *