خانه > مقاله > طرح یاران مدرسه

طرح یاران مدرسه

معرفی طرح یاران مدرسه سازمان دانش آموزی

استفاده از˝معاون‎یار˝برای ایجاد نظم و انضباط در مدرسه/یاران مدرسه باعث خودباوری دانش‌آموزان
خبرگزاری پانا: یکی از طرح های سازمان دانش آموزی در قالب ˝یاران مدرسه˝ وجود دارد که اداره داخلی مدرسه را به دانش آموزان محول کرده و یکی از عناوین این طرح «معاون یار» است که برای ایجاد نظم و انضباط در مدارس اجرایی خواهد شد.
به گزارش خبرنگار آموزش وپرورش پانا، یاران مدرسه رویکرد نوینی در مدیریت مدرسه است که با بهره گیری آن در مدارس، می توان با توانمندسازی دانش آموزان و ارائه فرصت هایی به آنان زمینه افزایش حس مسولیت پذیری در آنها را فراهم آورد و به یکی از اهداف مهم نظام تعلیم و تربیت که تربیت اجتماعی دانش آموزان است، دست پیدا کرد.
براین اساس یکی از عناوینی که در طرح یاران مدرسه تعریف شده «معاون یار» است که به دانش آموز منضبطی اطلاق می شود که نسبت به سایر دانش آموزان از توانایی علمی و عملی بیشتری برخوردار بوده و به عنوان همیار معاون مدرسه می تواند مسولیت برخی از فعالیت های آموزشی و اجرایی مدرسه را به عهده گرفته و به عنوان معاون یار وظایفی که به وی محول شده را انجام دهد.
یکی از اهداف ارائه طرح «معاون یار» پیشبرد اهداف آموزشی و همچنین کمک به ایجاد نظم و انضباط در مدرسه است که بدون شک استفاده و بهره گیری از نوان و پتانسیل خود دانش آموزان در مدرسه می تواند کمک شایانی به اداره امور داخلی مدارس کند.
دانش آموزان که علاقه مند به این عنوان از سری عناوین طرح “یاران مدرسه” هستند باید به کار با رایانه مسلط بوده و با مقررات انضباطی مدرسه آشنا باشند.

همچنین معاون یار موظف است هماهنگی لازم آموزشی و اجرایی با معاون مدرسه را ایجاد کرده و در برقراری نظم و آرامش در راهروها ،طبقات و حیاط مدرسه کوشا بوده و با هماهنگی و نظارت معاون مدرسه ناظر بر عملکرد نمایندگان کلاس ها باشد..

همچنین ببینید

پذیرفته شدگان مدارس معتبر تهران

پذیرفته شدگان مدارس معتبر شهر تهران مانند: انرژی اتمی -علامه طباطبایی-مفید و… ما کارکنان دبستان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *