خانه > مناسبت > هفته تربیت اسلامی

هفته تربیت اسلامی

با عرض سلام و احترام و عرض تبریک فرارسیدن هفته تربیت اسلامی و سالروز تاسیس نهاد مقدس امور تربیتی بدست شهیدان رجایی و باهنر ، بدین وسیله از زحمات مربی باسابقه و تلاشگر مدرسه سعادت خانم بیات که به حق از بهترین ها هستند قدردانی می کنیم و برایشان ارزوی سعادت و بهروزی داریم.

در سالهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی، نهاد «امور تربیتی» با هدف گسترش و تعمیق ارزشهای انقلاب اسلامی در نظام آموزش و پرورش کشور شروع به شکل گیری کرد و بر همین اساس شهیدان رجایی و باهنر در دوران تصدی وزارت آموزش و پرورش در سال ۱۳۵۹ شمسی اقدام به تاسیس ستادهای امور تربیتی در مدارس کردند تا دانش آموزان را به ارزشهای اسلامی ترغیب کنند. 
هشتم اسفند ماه سال یکهزار و سیصد و پنجاه و نه هجری شمسی، « ستاد امر تربیتی » در مدارس کشور به همّت شهیدان رجائی و باهنر تأسیس شد.

« خداوند در قرآن مومنین را به سیر در آفاق و انفس فراخوانده است و امورتربیتی بابرگزاری اردوهای دانش آموزی وظیفه تامین این هدف و کمک به تفهیم و جایگزینی دستورات اسلام درروح و جان دانش آموزان و درنتیجه تقویت باورهای اعتقادی نسل جوان و نوجوان این مرزوبوم را عهده دارشد. »

« تعاون و همکاری ایثارو فداکاری تقویت ارتباط باخداوند توجه به سرنوشت خود ایجاد این باور که انسانها خود درتعیین سرنوشت خود دخیل و موثرند دریک کلام جامه عمل پوشانیدن به آرمانهای امام و انقلاب در آموزش و پرورش ازجمله کارهایی بود که امورتربیتی و مربیان پرورشی مسئولیت نهادینه کردن آن درروح و جسم دانش آموزان و نسلهای آینده این کشور برعهده گرفتند. »

همچنین ببینید

میلاد امام محمد تقی ( ع)

در بغل امشب یکى قرص قمر دارد رضا بر زبان شکر خداى دادگر دارد رضا …

یک نظر

  1. بیات (معاون تربیتی)

    از شما همکار گرامی بسیار متشکرم انشا الله بتوانم با همکاری ولطف شما عزیزان قدمی هر چند کوچک در تعلیم وتربیت گلهای زیبا ودوست داشتنی مدرسه بردارم .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *