خانه > پیام > یکسال دیگر هم گذشت……

یکسال دیگر هم گذشت……

یک سال تحصیلی تمام شد. با همه ویژگی های مثبت و منفی. خاطرات شیرین و تلخ. تنبلی ها و دوندگی ها. حالا این سال هم تنها لای دفترجه خاطرات نوشته و نانوشته ما جا خوش کرده. کودکانمان کارنامه هایشان را دریافت کرده و باید خود را برای دوره دیگری آماده کنند. یک سال بچه هایمان را به تیم مدیریتی و آموزشی مدرسه سپردیم. یک سال زحمت غیرقابل جبران این گروه موجب تغییر نگاه و بینش کودکانمان شده. اگر بپذیریم تمام خوبی ها و موفقیت ها را نباید صرفا به حساب این تیم گذاشت٬ انصاف حکم می کند تمام اشکالات را هم به نام این تیم ثبت نکنیم. همچنان که کارنامه ها و نمرات بچه ها را به دقت بررسی می کنیم و از کم شدن نمرات ناچیز از یک درس احتمالا آشفته می شویم٬ باید به این سئوال جواب دهیم که کارنامه خودمان در زمینه همکاری٬ آماده سازی و رشد علمی و معنوی کودکانمان چه بوده و چه نمره ای کسب کرده ایم. آیا اساسا به این موضوع فکر کرده ایم که می بایست کارنامه ای داشته باشیم. وقتی کاهش یک نمره را تحلیل می کنیم٬ سهم خودمان (در کنار سهم دانش آموز و مدرسه و معلم) چیست؟

به هر حال یک سال تمام شد. سال های بعد نیز به همین سرعت خواهد گذشت. با این حال تحلیل صحیح و دقیق تجربیات کسب شده در طول این سال و یک آسیب شناسی جامع می تواند در ادامه راه بسیار مهم باشد. دانشمندی می گوید٬ گر چه اشتباه٬ زمینه ای برای رشد و شکوفائی است با این حال تکرار اشتباه به هیچ وجه چنین کارکردی ندارد. تلاش کنیم از اشتباهات بیاموزیم و از تکرار آن بپرهیزیم.

ضمن تشکر ویژه از زحمات تیم مدیریتی و آموزشی مدرسه و همچنین عرض خسته نباشید٬ به تمامی فرزندان عزیزمان بابت یک سال تلاش مجدانه و کوشش مستمر در مسیر توانمندسازی٬ کسب علم و توسعه ظرفیت های علمی و اخلاقی تبریک می گوئیم. به امید توفیق روزافزون برای همه شما.

همچنین مناسب است از خدمات ویژه بابای مدرسه و همسر گرامی ایشان و همین طور مسئولین و رانندگان سرویس های نقلیه تقدیر و تشکر نمائیم.

همچنین ببینید

کاشت بلوط

روز شنبه اول اسفند کاشت بلوط توسط دانش آموزان و پرسنل مدرسه در باغچه های …

۲ نظر

  1. باسلام خدمت سرکار خانم زمانیان و خسته نباشید به شما وهمه همکاران دلسوز و عزیزتان

    خوشحالم از اینکه معلمی به این فعالی در مدرسه فرزندم دارم .

    فعالیت روزانه و مستمر شما در درج مطالب زیبا و ارزنده در سایت مدرسه قابل تقدیر است .

    امید وارم همواره موفق و پیروز بوده و همچنان از وجود نازنینتان بهرمند شویم

    مادر امیر محمد مرشدی خلاق ۳

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *