خانه > خبر > گزارش سه ماهه اول دبستان سعادت

گزارش سه ماهه اول دبستان سعادت

بسمه تعالی

اولیاء محترم دبستان پسرانه سعادت

با اهداء سلام و تحیات الهی ،ضمن عرض تسلیت و تعزیت به مناسبت رحلت جانسوز نبی اسلام و سلاله پاکش امام حسن مجتبی (ع). بدینوسیله گزارش سه ماهه اول این آموزشگاه از اقدامات و فعالیتهای انجام شده جهت کیفیت بخشی به امور آموزشی و تربیتی و اداری به استحضار شما گرامیان به شرح ذیل می رسد.

گزارش فعالیتهای آموزشی در حوزه معاونت پایه اول تا سوم:

تنظیم برنامه سالانه از فعالیت های معلمان و اطلاع رسانی به والدین در ابتدای سال تحصیلی و تنظیم برنامه های آموزشی و درسی در سایت. ارائه جدول زمانبندی و برگزاری آزمونهای مختلف. تهیه و تنظیم پیک آدینه و دفتر چه روز نگار و کتب کمک آموزشی با همکاری آموزگار و نمایندگان کلاس . برگزاری آزمونهای مستمر ماهانه و میان ترم و بررسی وضعیت آموزشی و تربیتی در بازدید دوره ای از عملکرد دانش آموزان مشمول طرح توصیفی. اجرای طرح اقدام پژوهی توسط آموزگاران و طرح کرامت. فعالیت های سایت در چهار چوب ارائه اطلاعات و اخبار مدرسه ، نمونه سوالات ماهیانه آموزشی و دوره های مختلف دانش آموزان. تقدیر از دانش آموزان برتر در آزمونها و مسابقات تحویل کارت امتیاز و اهداء جوایز دانش آموزان. تهیه دفتر انضباطی انفرادی برای دانش آموزان. تهیه دفتر حضور و غیاب دانش آموزان و رسیدگی به آن. بررسی و حل مشکلات خانوادگی دانش آموزان. همکاری و مشارکت در اجرای مناسبتها و فعالیت های پرورشی. برگزاری نمایشگاه و دست سازه های دانش آموزی در هفته پژوهش و تقدیر از دانش آموزان ساعی.

گزارش فعالیتهای آموزشی در حوزه معاونت پایه چهارم تا ششم:                

برگزاری آزمونهای هفتگی و ماهانه . اجرای امتحانات میان ترم نوبت اول. هماهنگی جهت انجام جلسه دیدار با اولیاء و آموزگاران . برگزاری آزمون پیشرفت تحصیلی و سنجه و تقدیر از دانش آموزان برتر.بازدید ازکلاسهای درسی و بررسی مسائل آموزشی و پرورشی و تنظیم دفاتر انضباطی و ثبت غیبت و تاخیر و مسائل انضباطی دانش آموزان و پیگیری اجرای مراسم صبحگاهی و برنامه ها .همکاری و مشارکت با معاونت پرورشی جهت اجرای مراسم و مناسبتهای مختلف. انعکاس مطالب آموزشی و انتقادات مفید توسط دانش آموزان در سایت. معرفی دانش آموزان برتر هفتگی در سایت مدرسه. اطلاع رسانی سریع و جامع در مواقع ضروری در سایت مدرسه و ارسال پیامک به والدین. به روز رسانی اسامی و عکس دانش آموزان در سایت مدرسه و بهره مندی از گالری تصاویر . هماهنگی و جلب مشارکت والدین جهت بهره مندی از توانمندی ایشان به منظور ارائه خدمات بیشتر و بهره وری بالاتر. مشاوره به دانش آموزانی که پیش فعال هستند و ارائه راهکار های مناسب به اولیاء دانش آموزان جهت برگزاری کلاسهای تقویتی در شیفت مخالف جهت تقویت بنیه علمی دانش آموزان.

گزارش فعالیتهای پرورشی (تربیتی، بهداشت، تربیت بدنی):

تربیتی: دعوت از گروه هنری – تهیه هدیه – برگزاری نمایشگاه هفته دفاع مقدس – اهداء گل به دانش آموزان و پذیرایی در جشن شکوفه ها –  اجراء برنامه توسط خود دانش آموزان – دعوت از جانباز بسیجی و سخنرانی سر صف – برگزاری نقاشی به مناسبت هفته دفاع مقدس. برگزاری مطلوب مناسبتهای ملی و مذهبی با حضور فعال و چشمگیر دانش آموزان و مشارکت اولیاء . (ولادت امام رضا – دهه ولایت – دهه اول محرم و …)

جشن عاطفه ها: سخنرانی سر صف – تهیه صندوق برای جمع آوری کمکهای نقدی دانش آموزان و اهداء آن به کمیته امداد امام خمینی (ره)- بازدید دانش آموزان پایه اول و دوم و سوم از فرهنگسرای نور ( تئاتر) انتخاب گروه تئاتر – سرود – تواشیح و تمرین و تکرار با ایشان جهت شرکت در مسابقات منطقه – بهره مندی دانش آموزان پایه چهارم و پنجم از استخر زیتون – بازدید دانش آموزان پایه پنجم و  ششم از موزه تاریخ.

بازدید دانش آموزان پایه سوم ، چهارم ، پنجم و ششم ازقلعه سحر آمیز. بازدید دانش آموزان پایه چهارم از برج آزادی.

راه اندازی هیئت مذهبی و برگزاری ایستگاه صلواتی در دهه اول ماه محرم با همکاری اولیاء و دانش آموزان.

ثبت هیئت دانش آموزان محبان علی اصغر(ع) در سازمان تبلیغات.

سیاه پوش نمودن مدرسه با همکاری دانش آموزان شورای دانش آموزی -برگزاری مسابقه دل نوشته ها (امام حسین(ع)).

دعوت از اولیاء دانش آموزان در نمازخانه مدرسه و برگزاری مراسم عزاداری. راه اندازی دسته ها و هیئت های مذهبی داخل مدرسه هر روز یک پایه – دعوت از مداح اهل بیت و برگزاری مراسم نوحه خوانی و سینه زنی – برگزاری زیارت عاشورا هر روز صبح. برگزاری مجمع قرآن هر روز صبح و آموزش و حفظ قرآن کریم (هر روز یک پایه). اجرای طرح در محضر قرآن (تلاوت قرآن توسط همکاران در زنگ تفریح سوم). اجرای طرح ارتقاء قرآن. طبق برنامه (۲ روز در هفته و….) .برگزاری دعای توسل ، روزهای سه شنبه و پذیرایی از دانش آموزان. برگزاری نماز جماعت و شرکت دانش آموزان در نماز (هر روز یک پایه). برگزاری مسابقات کتابخوانی – حفظ و قرائت قرآن کریم و احکام و ارسال اسامی برتر منطقه – بازدید دانش آموزان پایه دوم و سوم از پارک ترافیک – برگزاری شب یلدا به منظور آشنا نمودن دانش آموزان با سنتهای ملی با همکاری اولیاء و گرفتن عکس از دانش آموزان.برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی -تبلیغ کاندیداها و انتخاب ایشان. برگزاری جلسه ماهانه با اعضاء شورا و استفاده از نظرات ایشان.

بهداشتی:بررسی و تکمیل پرونده های کلاس اول و پنجم و ششم. ارجاع کلیه خدمتگزاران جهت گرفتن کارت سلامت و انجام آزمایشات . تجهیز بوفه و نظارت بر مواد غذایی و برنامه ریزی جهت پخت غذای گرم ( عدسی ، لوبیا ، آش ). برنامه ریزی کار خدمتگزاران جهت نظافت روزانه مدرسه. انتخاب بهداشتیاران و برگزاری مراسم افتتاحیه بهداشتیاران. در گروههای مختلف (محیط ، مواد غذایی ، کلاس ، آموزشیار بهداشت) . تهیه کاور برای گروههای مختلف بهداشتیاری – تهیه دفتر و اهداء جایزه به آنها. انتخاب یک یا دو کلاس نمونه بهداشتی هر هفته و اهداء امتیاز به کلیه دانش آموزان کلاس نمونه. معاینات مقدماتی (چشم ، قد ، وزن و دندانها ) و ثبت در پرونده بهداشتی آنها و گزارش وضعیت دانش آموزانی که خارج از جدول سلامتی هستند به اولیاء آنها. رسیدگی به مجروحان و مصدومین در زنگ تفریح و ورزش. حضور در جلسات اولیاء و مربیان و صحبت در پیرامون مشکلات بهداشتی دانش آموزان. برگزاری مراسم تغذیه سالم یک روز در هفته (روز های سه شنبه در زنگ تفریح اول). برنامه ریزی و توزیع شیر در روزهای زوج در مدرسه.

تربیت بدنی: برگزاری مسابقات دوره ای فوتبال و طناب کشی و هماهنگی جهت اجرای طرح ژیمناستیک .

گزارش امور اداری و خدماتی:  مکاتبه با شهرداری و سازمان ترافیک جهت جابجایی درب ضلع غربی- مکاتبه با شهرداری جهت نصب میز پینک پنک و فوتبال دستی و تحویل ملزومات ورزشی- مکاتبه با آموزش و پرورش جهت تحویل کیت های آزمایشگاهی – تهیه مقداری از کاغذ های مورد نیاز مدرسه. تنظیم و پلمپ دفاتر امتحانات سال تحصیلی ۹۱-۹۰ – تهیه و تنظیم لیست آموزگاران سال تحصیلی ۹۱-۹۰- اقدام و بایگانی بخشنامه ارسالی از منطقه. ثبت نام دانش آموزان در سناد و اصلاح موارد. ثبت نام و تکمیل اطلاعات دانش آموزان در سیستم دانا. تهیه و تنظیم نمودار و میانگین درصد قبولی سال گذشته. تهیه و تنظیم دفتر آمار و صحافی و انسداد. همکاری با معاونت آموزشی و پرورشی و آموزگاران جهت انجام امور جاری مدرسه. تهیه و تنظیم لیست بیمه دانش آموزان و اقدام طبق دستور العمل اداری. ارسال پیامک به دانش آموزان و همکاران در موارد مختلف (اردو – تعطیلی – تکلیف و تولد و ..)انجام امور اداری و محوله از طرف مسئولین.

نیازها و ضروریات:

۲۰۰ بسته کاغذ جهت انجام فعالیتهای آموزشی و پرورشی – مشارکت مالی جهت امورخدماتی و جاری مدرسه – مواد شوینده و ضد عفونی – هدایای دانش آموزی – پوستر و بنر های مناسبتی – کتب مرجع کتابخانه – آسفالت حیاط مدرسه – لوله کشی آب گرم  سرویس بهداشتی – لوله کشی گاز – تعویض و تعمیرات میز و نیمکت دانش آموزی – خرید تجهیزات اداری – خرید ملزومات مصرفی- تهیه آبگرمکن گازی – تهیه بخاری گازی – تهیه ۵ دستگاه رایانه جهت تجهیز سایت

دبستان سعادت                 

دی ماه سال تحصیلی ۹۲-۹۱          

همچنین ببینید

پذیرفته شدگان مدارس معتبر تهران

پذیرفته شدگان مدارس معتبر شهر تهران مانند: انرژی اتمی -علامه طباطبایی-مفید و… ما کارکنان دبستان …

۲ نظر

  1. سلام. من ۲۵ سال پیش تو این دبستان درس می خوندم. الان تهرانم. خیلی خوب می شد اگه عکسایی از این دبستان برامون می ذاشتین.
    شاید یه روز کتابی درباره دیستانمون بنویسم. اگر کسی از حال آقای رستمزاد خبری داره ممنون می شم. ایشون معلم پنجم دبستانم بودن تو همین سعادت. اون موقع جنگ بود و ما گوشه حیاط سنگر داشتیم که البته جای بازیمون بود بیشتر… odgd ]dch isj ;i ld ai k,aj.

  2. با تشکر و سپاس از همت والای جنابعالی و همکاران ارجمندتان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *