خانه > پیام > مهارت ارتباط موثر

مهارت ارتباط موثر

مهارت ارتباط موثر

از آنجائی که والدین بنا به وجود تورم،بیکاری   یا شغل کاذب،فشارهای اقتصادی تحمیل شده به خانواده،مجبور به کار در شیفت های مختلف کاری هستند.وقتی به خانه بر می گردند،خستگی جسمی و روانی آنان در همان ساعات محدود حضور در کنار خانواده نیز مانع ارتباط موثر با هم شده ،همه ی افراد خانواده آسیب می بینند . زیرا نیازهای غیر مادی نظیر محبت،همدلی،احساس موفقیت و خوشبختی فقط در صورت وجود ارتباط موثر و منطقی تامین میشوند اگر در خانه  سیرابی  عاطفی ایجاد نشود افراد دست از نیاز برنمی دارند بلکه به سراغ اقوام نزدیک سپس  اقوام دور و بالاخره  دوستان و کوچه و خیابان و ماهواره و چت اینترنتی  میروند. هرچه از خانواده  فاصله می گیرند حتی درصورت تامین نیاز روانی احتمال آلودگی و خطر انحراف افزایش میابد لذا هم والدین و هم دانش آموزان (فرزندان) باید این مهارت را آموخته تا از سلامت همه ی اعضای خانواده ، مخصوصاً فرزندان خام و نا پخته تامین گردد.

ارتباط موثر یکی از رمز های موفقیت انسان است ،هر کس بتواند با دیگران اشیا ء   اطراف و حتی لحظه های زندگی خود ارتباط بهتر و موثرتری بر قرار کند، احساس موفقیت بیشتری خواهد داشت.

بسیاری از رفتار های ما مثل نحوه برقراری ارتباط با دیگران ، محصول عادت های ماست، پس اولین گام ، کسب آگاهی و شناخت درست اصول ارتباطی برای اصطلاح نگرش و کشف مهارت های جدید ارتباطی است تا عادت های غلط را شکسته  و از نوع ارتباط جدید خود احساس لذت کنیم.

همچنین ببینید

معرفی اعضاء انجمن

با سلام و درودخدمت اولیاء محترم دبستان سعادت جلسه انجمن اولیاء و مربیان مدرسه از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *