خانه > معاونت آموزشی پایه چهارم و پیش دبستان

معاونت آموزشی پایه چهارم و پیش دبستان

نام و نام خانوادگی خانم ثریا باژن باژن 001
میزان تحصیلات لیسانس علوم اجتماعی
سابقه خدمت ۲۳ سال

 

۲۴ نظر

 1. خسته نباشید خانم باژن

 2. سلام خدمت خانم رجایی خسته نباشید

 3. امیر حسین محصص

  با سلام به شما خانم رجایی عزیز امیدوارم همیشه خوووووووووووووووووووووووووووب باشید……

 4. سلام متشکر از زحمات شما که تلاش زیادی میکنید

 5. سلام
  از زحماتتان متشکریم

 6. با سلام خدمت اولیای گرامی ار همکاری اولیای که در تدارک ایستگاه صلواتی در ایام محرم فعالیت نموده اند کمال تشکر را دارم

 7. سلام خانم رجایی روز معلم را به شما تبریک می گویم

 8. خانم رجایی شما بسیار زحمت می کشید من از شما ممنونم

  باتشکر

 9. امير عباس ارژنگيان

  خانم رجایی واقعا برای ما زحمت می کشند

 10. محمد حسین فامیل محمدی

  سلام نوروز مبارک

 11. محمد حسین فامیل محمدی

  نوروز مبارک

 12. شایان افشارنژاد

  سلام امیدوارم درپناه خداوند شاد و سلامت باشید.

 13. شایان افشارنژاد

  سلام خانم رجایی بابت زحماتتان ممنون.

 14. حسین فامیل محمدی

  سسسلاممممممممممممممممممممممم

 15. حسین فامیل محمدی

  بابت زحماتتان ممنون.

 16. سلام خانم رجایی از زحمات شما متشکرم

 17. حسین فامیل محمدی

  سلام . خانم رجایی خوبید

 18. حسین فامیل محمدی

  درود ….درود

 19. حسین فامیل محمدی

  سلام

 20. با سلام خسته نباشید.
  سال نو را به شما وخانواده محترمتان تبریک می گویم،امیدوارم همیشه خوش وخرم باشید

 21. هوشمندسازی بلا استفاده
  در سایت مدرسه شاهد فعالیت فراوان بعضی از آموزگاران که در پایه های مختلف تدریس می کنند هستیم وحتی از طریق سایت با دانش آموزان مکاتبه می کنند و این جای بسی خوشحالی است ای کاش این فعالیت در همه پایه ها وجود داشت ولی متاسفانه این فعالیت که وجود ندارد هیچ ,به تازگی متوجه شده ایم که بچه های کلاس دوم از امکانات هوشمندسازی نیز که با زحمت اولیا وکادر مدرسه تهیه شده محروم هستندبهتر نیست به جای اینکه هر کسی از موضع خود یک مطلبی را از هر گوشه و کنار پیدا کند وبعد هم از خود دفاع کند که کار ما قانونی بوده یا نه? کمی هم به این مسئله توجه می کردیم که این فرآیندآیا در همه کلاسها اجرا می شود یا نه ?

 22. هوشمندسازی مدارس از جیب والدین

  تعدادی از والدین مدارس مناطق مختلف شهر تهران نسبت به این موضوع اعتراض داشته و اعلام می کنند: «هر بار مدارس به بهانه های مختلف همچون برگزاری کلاس های فوق برنامه و یا تهیه کاغذ برای پلی کپی از ما پول دریافت می کنند.»
  کد خبر: ۲۸۸۶۵۱تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۱ – ۱۱:۱۴
  والدین در برخی مدارس دولتی ملزم به پرداخت سالانه یکصد هزار تومان و در برخی موارد ۱۲۰ هزار تومان برای هوشمندسازی مدارس به صورت نقدی و یا اقساط شده‌اند. این در حالی است که ۴۰ میلیارد تومان برای هوشمندسازی مدارس از محل اعتبارات قانونی اختصاص داده شده است.

  به گزارش مهر، هر سال همزمان با آغاز سال تحصیلی والدین بی شماری نسبت به روند دریافت پول با عناوین مختلف از سوی مدیران مدارس اعتراض دارند. این در حالی است که بنا بر قانون اساسی تعلیم و تربیت برای هر ایرانی باید به صورت رایگان باشد.

  در سال تحصیلی جدید نیز به روال سالهای گذشته والدین دانش آموزان مدارس دولتی شاهد فرم هایی هستند که از سوی انجمن اولیا و مربیان طراحی شده تا این بار با عنوان هوشمندسازی مدارس، هزینه هایی را از آنها دریافت کنند.

  تعدادی از والدین مدارس مناطق مختلف شهر تهران در تماس با خبرگزاری مهر نسبت به این موضوع اعتراض داشته و اعلام می کنند: «هر بار مدارس به بهانه های مختلف همچون برگزاری کلاس های فوق برنامه و یا تهیه کاغذ برای پلی کپی از ما پول دریافت می کنند.»

  یکی از والدین که فرزندش در مدرسه راهنمایی در منطقه ۱۴ مشغول به تحصیل است، می گوید:« انجمن اولیا و مربیان در فرم تعریف شده ای خواهان دریافت یکصد هزار تومان از والدین برای هوشمندسازی شده است. نکته قابل تأمل، الزام والدین به پرداخت این هزینه است و در صورت نپرداختن آن ،کارنامه تحصیلی فرزندنمان به ما تحویل داده نمی شود.»

  یکی دیگر از والدین که فرزندش در دبیرستانی در منطقه ۵ مشغول به تحصیل است، به خبرنگار مهر می گوید:« انجمن اولیا و مربیان از والدین درخواست کمک ۱۲۰ هزار تومانی نه تنها برای هوشمند سازی بلکه برای تهیه سایر اقلام مورد نیاز مدرسه مانند کاغذ پلی کپی کرده است. در حالیکه بنا بر قانون دریافت پول از والدین نباید به صورت اجباری باشد و تنها افراد در صورت تمایل می توانند کمکهای نقدی و غیرنقدی را به مدرسه داشته باشند. اما وقتی مدیر مدرسه اعلام می کند که کارنامه دانش آموز به شرط کمک های نقدی تحویل داده می شود، به نوعی والدین را ملزم به پرداخت اجباری اینگونه هزینه ها می کنند.»

  دریافت پول برای هوشمندسازی نباید اجباری باشد

  اما در این میان یوسف نوری رئیس آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش در این زمینه می گوید: «هدف ما از هوشمندسازی مدارس ارتقای فرآیند یادگیری دانش آموز با وسایل هوشمند و مدرن است. گاه احتمال دارد انجمن اولیا و مربیان برخی از مدارس، خواهان کمک های نقدی برای هوشمندسازی باشند، اما دریافت این هزینه ها نباید به صورت اجباری باشد.»

  او با اشاره به اختصاص۴۰ میلیارد تومان برای هوشمندسازی مدارس از محل اعتبارات قانونی توضیح داد:« معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش به وظایف خود در بحث هوشمندسازی تا حد امکان عمل کرده است. بگونه ای که روند هوشمند سازی مدارس و بحث تجهیزات نیز روند رو به رشدی بوده و آمار ما از سه هزار و ۶۰۰ مدرسه هوشمند به ۲۶ هزار مدرسه رسیده است.»

  به گفته این معاون وزیر، هوشمندسازی یکی از اجزای سند تحول بنیادین است که از سال گذشته با توجه به تصویب سند هوشمندسازی مدارس روند پرشتابی گرفته است. به همین دلیل مدارس برای سال تحصیلی جدید به ۴۴ هزار خط اینترنت و اینترانت متصل شده اند.

  آموزش و پرورش حق ندارد هزینه هوشمندسازی مدارس را از والدین بگیرد

  از سوی دیگر جبار کوچکی نژاد رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش معقتد است که آموزش و پرورش حق ندارد هزینه هوشمندسازی مدارس را به دلیل تخصیص نیافتن اعتبار هوشمندسازی، به صورت اجباری از والدین دریافت کند.

  او با بیان اینکه هنوز ریالی از اعتبارات هوشمندسازی مدارس به دلیل عدم تحقق درآمد دولت تخصیص داده نشده است، توضیح می دهد:«بحث هوشمندسازی مدارس از مباحث بسیار جدی است. به همین دلیل ردیف بودجه جداگانه ای از محل اعتبارات دولت به آن اختصاص داده شد. اما هم اکنون یک ریال از این اعتبار ۴۰ میلیارد تومانی به آموزش و پرورش اختصاص داده نشده است و شاید به همین دلیل آموزش و پرورش به سمت کمک های مردمی روی آورده است.»

  این نماینده مجلس درباره اینکه انجمن اولیا و مربیان والدین را مجبور به پرداخت مبلغ یکصد هزار تومان برای هوشمندسازی مدارس کرده اند، می گوید:« براساس قانون اساسی نباید هیچ پولی به ازای تعلیم و تربیت از مردم دریافت شود. دریافت پول در قالب کمک های مردمی در شرایطی که والدین خود راضی به این کار باشد، اشکالی ندارد، اما آموزش و پرورش حق ندارد به صورت اجباری از والدین هزینه ای برای هوشمندسازی دریافت کند.»

  بحران تدریس معلمان در صورت عدم هوشمندسازی کلاس‌های ششم

  کوچکی نژاد با اشاره به اینکه تا پایان امسال یک ریال از این اعتبارات برای هوشمندسازی اختصاص داده نمی شود، می گوید:« آموزش و پرورش باید تدابیر لازم را برای هوشمندسازی کلاس ها به ویژه کلاس ششمی ها بیاندیشد.چه، در صورت تامین نشدن تجهیزات مورد نیاز برای کلاس ششمی ها، معلمان این پایه دچار بحران تدریس شده و امکان آموزش درس فناوری اطلاعات را ندارند.»

  عدم دریافت اجباری پول از والدین بارها و بارها از سوی وزیر آموزش و پرورش و سایر مدیران این وزارتخانه تاکید شده است. اما در شرایطی که این وزارتخانه اعتباری برای هوشمندسازی مدارس ندارد و از دیگر سو نیز نوسانات ارزی مشکلاتی را برای خرید تجهیزات برای کلاس ها ایجاد می کند، مجوز دریافت پول از والدین ناخودآگاه از سوی مدیران صادر می شود و در این زمینه مدیران مدارس از دریافت هزینه های اضافی برای تجهیز کردن کلاس ها هیچ ابایی نخواهند داشت.

  • پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

   وزیر آموزش و پرورش گفت: دریافت پول برای هوشمندسازی مدارس در صورتی که برای برنامه های فوق برنامه باشد بلامانع است و مدیران می‌توانند هزینه های لازم را از اولیا دریافت کنند.

   دریافت پول از اولیا برای هوشمندسازی مدارس بلامانع است

   وی در پاسخ به سئوالی درباره دریافت پول از اولیا برای هوشمندسازی مدارس توضیح داد: دریافت پول برای هوشمندسازی مدارس در صورتی که برای برنامه های فوق برنامه باشد بلامانع است و مدیران می‌توانند هزینه های لازم را از اولیا دریافت کنند.

   وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در برنامه های فوق برنامه نیازمند تقویت معلم و کلاس هستیم ادامه داد: ‌گاهی در این کلاسها معلمان می‌خواهند از روشهای تدریس مدرن استفاده کنند و مدیران ناچار به هوشمندسازی کلاس‌ها و دریافت پول از اولیا هستند.

   وی در پاسخ به پرسش دیگری که هوشمندسازی مدارس به عنوان بخشی از تجهیزات کلاسها به حساب می‌آید و مدیران نمی‌توانند پول اضافه از اولیا بگیرند ادامه داد: هر اقدامی که به ارتقاء کیفیت کلاس و مدرسه کمک کند به عنوان فوق برنامه‌ها حساب شده و هوشمدسازی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *