خانه > فراز ۴

فراز ۴

نام و نام خانوادگی نرگس مقدس نژاد
مقدس نژاد
میزان تحصیلات لیسانس
سابقه خدمت ۲۵سال

 

ابراهیمی بخشی قربانی پهلوانیان آرانی حاجی ستاری ممقانی آریا ارشیا حاجی ستاری ممقانی
حسینی حسینی نژاد حیدری رجبعلی زاده قمی رضاپورفریدیان
رنجبرزاده رییسی متین رییسی مهدی سبحانی سمیع پور
صالحیان عبداله زاده بیدختی عزتی عسگری مقدم فرج زاده ها
کثیریها کریمی خواه کمالیان متقی زاده مجیدانصاری
محمدی مدبر مهدی مرادی یزدی علی محمد مرادی یزدی مردانی سرور
مستعان لورون منابی نعمت دوست حقی نعیمی واحدی داریان
والی نژاد وکیلی یعقوبی

۱۸ نظر

 1. با سلام.یک سوال دارم:خانم مقدس نژاد و یا بچه های کلاس، شش، چهار، من از کجا نتیجه ی آزمون سنجه ی خانه ی ریاضیات رو ببینم؟

 2. با سلام.یک سوال دارم:خانم مقدس نژاد و یا بچه های کلاس، شش، چهار، من از کجا نتیجه ی آزمون سنجه ی خانه ی ریاضی رو ببینم؟ ممنون میشم جواب بدهید.?

 3. پیتزا یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای مضر دنیاست. این غذایی است که با دیدنش خیلی‌ها برای خوردنش بی‌تابی می‌کنند. متخصصان تغذیه خوردن آن را به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنند. چرا که:
  با خوردن یک پیتزا حداقل ۴ ‌گرم نمک وارد بدن می‌کنید که این دو برابر میزان نیاز روزانه‌ نمک است. از مضرات نمک هر چه بگوییم کم است. مصرف بالای نمک یعنی فشار خون که برای قلب و کلیه مضر است.
  پنیر پیتزا معمولا چربی نسبتا بالایی دارد و از پنیر معمولی ۳ تا ۵ برابر چرب‌تر و به اندازه پیه و دنبه مضر است. هرچه چربی و نمک پنیر بیشتر باشد، میزان جذب کلسیم و پروتئین آن کاهش می‌یابد. اگر ذائقه افراد به‌خصوص کودکان به آن عادت کند، خوردن مواد غذایی کم چرب سخت و گاهی ناممکن خواهد شد. مصرف درازمدت لبنیات پرچرب همچون پنیر پیتزا می‌تواند موجب بروز فشار خون و تنگی رگهای قلب شود.
  سوسیس و کالباس حاوی مواد افزودنی و نگهدارنده هستند. که زمینه ساز ابتلا به سرطان هستند. همچنین ادویه‌های تند و مواد نگهدارنده آن امکان ابتلا به حساسیت غذایی را فراهم می‌کند. همچنین خطر ابتلا به بیماری‌های ریوی در افراد مصرف‌کننده سوسیس و کالباس دو برابر بیشتر از کسانی است که به‌ندرت از آنها مصرف می‌کنند.اگر بدانید که بخش عمده‌ای از سوسیس و کالباس‌های بازار در زیرپله‌ها و به‌صورت غیرقانونی از امحا و احشای مرغ و گوسفند ساخته می‌شود شاید دیگر رغبتی به خوردن این ماده مضر نکنید. وزارت بهداشت بارها و بارها به مردم توصیه کرده است که دست از خوردن این محصول بردارند.
  نان‌های پیتزا بدون سبوس هستند که باعث می‌شود جذب مواد نشاسته‌ای آنها خیلی سریع صورت گیرد و فرد دچار اضافه وزن و افزایش ناگهانی قند خون شود.
  با محتویاتی که ذکر شد پیتزا اگر در خانه‌هم پخته شود باز مضر است چه برسد به اینکه در اغذیه‌فروشی‌ها و رستوران‌ها این کار صورت بگیرد که به‌صورت فله‌ای مواد را می‌خرند و در شرایط غیربهداشتی آن را تهیه می‌کنند.پس دوستان عزیز برای سلامتی خودمان کمتر پیتزا بخوریم.

 4. یک گزارش ترسناک و لحظه به لحظه بعد از خوردن یک نوشابه !

  ریختن نوشابه در لیوان

  ۱۰دقیقه بعد : ۱۰ قاشق چای خوری شکر وارد بدنتان میشود، میدانید چرا با وجود خوردن این حجم شکر دچار استفراغ نمی‌شوید؟ چون اسید فسفریک، طعم آن را کمی میگیرد و شیرینی اش را خنثی میکند.

  ۲۰ دقیقه بعد : قند خونتان بالا میرود و منجر به ترشح ناگهانی و یکجای انسولین می شود، کبدتان شروع میکند به تبدیل قند به چربی تا قند خون بیشتر از این بالا نرود.

  ۴۰ دقیقه بعد : حالا دیگه جذب کافئین کامل شده، مردمکهای چشم گشاد می شود، فشار خونتان بالا میرود و در پاسخ به این حالت، کبدتان قند را به داخل جریان خون رها می‌کند. گیرنده های آدنوزین مغزحالا بلوک می شوند تا از احساس خواب آلودگی جلوگیری کنند

 5. بچه فقیری وارد کافی شاپ شد
  خدمتکار برای سفارش گرفتن به سراغش رفت. پسر پرسید:
  بستنی شکلاتی چند است؟
  خدمتکار گفت ۵۰ سنت.پسرک پول خردهایش را شمرد بعد پرسید بستی معمولی چند است؟
  خدمتکار با توجه به این که تمام میزها پرشده بود و عده نیز بیرون کافی شاپ منتظر بودن با بی حوصلگی گفت :۳۵ سنت
  پسر گفت برای من بستنی معمولی بیاورید.
  خدمتکار بی حوصله یک بستنی از ته مانده های بستنی های دیگران آورد و صورت حساب را به پسرک دادو رفت،
  پسر بستنی را تمام کرد صورتحساب را برداشت و پولش را به صندوق پرداخت کرد و رفت..
  هنگامی که خدمتکار برای تمیز کردن میز رفت گریه اش گرفت ،پسر بچه درروی میز در کنار بشقاب خالی ۱۵سنت انعام گذاشته بود در صورتی که میتوانست بستنی شکلاتی بخرد.
  شکسپیر زیبا میگوید:
  بعضی بزرگ زاده می شوند،
  برخی. بزرگی را بدست می آورند،و بعضی بزرگی را بدون اینکه بخواهند با خود دارند.

 6. سلامی گرم خدمت دوستان گلم و خانم مقدس نژاد.
  خواستم چند مطلب که از کتابم در آوردم رو براتون بذارم وامیدوارم لذت ببرید.
  ا ریشتر زلزله مساوی ۹۸۰ گرم T.N.Tو ۹ ریشتر مساوی۱۹۹۰۰۰۰۰۰کیلوگرم T.N.T
  سرعت حرکت زمین به دور خورشید حدود۱۶۶۶/۶کیلومتر در ساعت
  ۱روز مساوی ۲۳ساعت و ۵۷دقیقه و۴ثانیه
  سرعت نور =۳۰۰۰۰۰کیلومتر در ثانیه
  سرعت صوت =۳۰۰متر بر ثانیه
  آلفرد نوبل مجموعاً ۳۵۵ اختراع کرده
  ۱مثقال =۴/۶۸۷۵گرم است
  پیکو=۱۰به توان -۱۲=۰/۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱
  نانو=۱۰به توان-۹=۰/۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱

 7. معمای جالب
  عدد بعدی چه عددی میتونه باشه ؟

  ۹۷۵۹۴۹
  ۶۳۴۵۳۶
  ۱۸۲۰۱۸
  ؟

 8. hamiiiiidreza ebrahiiiiimiiiii

  پروین اعتصامی با نام اصلی «رخشنده» در ۲۵ اسفند ۱۲۸۵ هجری شمسی، مطابق با ۱۵ مارس ۱۹۰۷، در تبریز زاده شد.[۱] او فرزند یوسف اعتصامی،[۹] نویسنده و مترجم معاصر ایرانی[۷] و اخترالملوک اعتصامی[۱۰] است. اخترالملوک اعتصامی دختر عبدالحسین مقدّم العداله، از شاعران دوره قاجاریه و متخلص به «شوری»،[۱۱] بود.[۱۲] او تخلص «پروین» را برای خود انتخاب کرد؛ که تا آن زمان نامی مرسوم برای دختران نبود.[۳] بعدها پروین نام خود را از رخشنده به پروین تغییر داد؛ چنان‌چه در شناسنامه‌اش مشاهده می‌شود.[۱۳] پروین بعدها مجبور شد در شعری، توضیح بدهد که پروین، نامی دخترانه است:

  مرد پندارند پروین را، چه برخی زاهل فضل این معما گفته نیکوتر که پروین مرد نیست[۳]
  پروین آخرین فرزند خانواده بود و سه برادر بزرگتر از خود به نام‌های ابوالحسن، ابوالفتح و ابوالنصر داشت.[۱۴]

  یوسف اعتصامی، در سال ۱۳۲۸ هجری قمری به عنوان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی انتخاب شد. به همین دلیل در سال ۱۲۹۱ هجری شمسی در هنگامی که پروین ۶ سال داشت، به همراه خانواده‌اش از تبریز به تهران مهاجرت کرد.[۱۱] پروین از کودکی با مشروطه‌خواهان و چهره‌های فرهنگی آشنا شد و ادبیات را در کنار پدر و از استادانی چون دهخدا و ملک الشعرای بهار آموخت. در دوران کودکی، زبان‌های فارسی و عربی و انگلیسی را زیر نظر پدرش در منزل آموخت و پس از آن به مدرسه آمریکایی ایران کلیسا (به انگلیسی: Iran bethel) رفت و در سال ۱۳۰۳ تحصیلاتش را در آنجا به پایان رسانید. او در تمام سال‌های تحصیلش از دانش‌آموزان ممتاز بود و حتی مدتی در همان مدرسه به تدریس زبان و ادبیات انگلیسی پرداخت. او هم‌زمان با تحصیل، شعر نیز می‌سرود.

 9. hamiiiiidreza ebrahiiiiimiiiii

  شهریار در سال ۱۲۸۵ خورشیدی در شهر تبریز متولد شد. دوران کودکی را -به علت شیوع بیماری در شهر- در روستاهای قایش قورشاق و خشگناب بستان‌آباد سپری نمود. پدرش «حاج میرآقا بهجت تبریزی» نام داشت که در تبریز وکیل بود. پس از پایان سیکل (راهنمایی) در تبریز، در سال ۱۳۰۰ برای ادامه تحصیل از تبریز عازم تهران شد و در مدرسه دارالفنون تا سال ۱۳۰۳ و پس از آن در رشته پزشکی ادامه تحصیل داد.

  حدود شش ماه پیش از گرفتن مدرک دکتری به‌علت شکست عشقی و ناراحتی خیال و پیش‌آمدهای دیگر ترک تحصیل کرد. پس از سفری چهارساله به خراسان برای کار در ادارهٔ ثبت اسناد مشهد و نیشابور، شهریار به تهران بازگشت. در سال ۱۳۱۳ که شهریار در خراسان بود، پدرش حاج میرآقا خشگنابی درگذشت. او به‌سال ۱۳۱۵ در بانک کشاورزی استخدام و پس از مدتی به تبریز منتقل شد. دانشگاه تبریز شهریار را یکی از پاسداران شعر و ادب میهن خواند و عنوان دکترای افتخاری دانشکده ادبیات تبریز را نیز به وی اعطا نمود.

  در سال‌های ۱۳۲۹ تا ۱۳۳۰ اثر مشهور خود -حیدربابایه سلام- را می‌سراید. گفته می‌شود[چه کسی؟] که منظومه حیدربابا به ۹۰ درصد از زبان‌های جهان ترجمه و منتشر شده‌است.[نیازمند منبع] در تیر ۱۳۳۱ مادرش درمی‌گذرد. در مرداد ۱۳۳۲ به تبریز آمده و با یکی از بستگان خود به‌نام «عزیزه عبدخالقی» ازدواج می‌کند که حاصل این ازدواج سه فرزند -دو دختر به نام‌های شهرزاد و مریم و یک پسر به نام هادی- می‌شود.

 10. سید علیرضا کثیریها

  آیا می دانید؟؟؟؟؟؟؟
  آیا می دانید که اغلب مارها دارای شش ردیف دندان هستند!

 11. سید علیرضا کثیریها

  چیستان؟؟؟؟؟؟؟
  کلیدی است که هیچ دری را باز نمی کند؟
  کلید برق

 12. سلام امیر حسین متقی زاده هم ………>>>………. هیچی دیگ همین سلام D:

 13. اعتیاد به بازی‌های ویدئویی به استفاده بیش از حد و یا اجباری از بازی‌های رایانه‌ای٬ و یا بازی‌های ویدئویی گویند که به شکلی در تداخل با زندگی روزمره فرد قرار بگیرد. بازی‌های رایانه‌ای از سرگرمی‌های کودکان، نوجوانان، جوانان و حتی بزرگسالان در عصر جدید است. این بازی‌های مهیج کودکان و نوجوانان ساعت‌ها بدون تحرک مناسب مقابل صفحه نمایشگر قرار می‌گیرند و از دنیای واقعیات به عالم تخیلات منتقل می‌شوند.

 14. مصرف یک عدد سیب در روز به دلیل وجود آنتی اکسیدان های قوی در این میوه برای مقابله با آسیب سلول، حقیقتاً در حفظ سلامت بدن و بی نیازی از مراجعه به پزشک مؤثر است.

  پوست سیب از مقادیر بالایی از آنتی اکسیدان ها برخوردار است که آب سیب فاقد آن است. به طور کلی سیب های قرمز بیش از سیب های سبز و زرد آنتی اکسیدان دارند. از سایر خوراکی ها که حاوی مقادیر زیادی از این مواد هستند می توان به پیاز،پرتقال و گریپ فروت اشاره کرد.

  چون سیب در رفع یبوست، خارج کردن حرارت بدن، تقویت کبد و در درمان تنگی نفس و درمان زخم ها، مفید است و بهترین دارو برای سوء هاضمه است. سیب رنده شده را می توان برای برطرف کردن اسهال کودکان استفاده کرد، نوشیدن آب سیب داروی مؤثری برای سرما خوردگی، گرفتگی صدا و سرفه است. از آب سیب تازه می توان برای از بین بردن چین و چروک پوست استفاده کرد. سیب ترش حالت استفراغ و دل بهم خوردگی را از بین می برد و برای آنها که مزاج گرم دارند مفید است. سیب ترش پخته درمان کننده اسهال خونی است.

 15. پیاز آرام بخش، کاهنده فشار خون، کاهش چربی خون، پایین آورنده قند خون ( دیابت )، اشتها آور، ضد اسپاسم، رفع سنگ های مجاری صفراوی، درمان اختلالات روده رفع مسمومیت، ادرار آور، کاهش اوره خون، دفع سنگهای مجاری ادراری، رفع پروستات، رفع احتباس ادرار، درمان التهاب مجاری ادراری، مسکن سرفه و سرماخوردگی، فقویت سیستم محافظ بدن ( پوست و مو )، ترمیم سوختگی، جلوگیری از ریزش مو، مسکن درد و التیام زخم، ضد قارچ درمان حسبه و تاول.

  مصرف میوه هایی مثل سیب، آلبالو، گیلاس، مرکبات و همچنین، گیاهانی نظیر پیاز، گل کلم و ترب به دلیل اینکه حاوی رنگ دانه های طیف زرد تا ارغوانی هستند می توانند سدی در برابر گرفتگی عروق و بیماریهای قلبی مانند رنگ دانه های قرمز می توانند از اکسید شدن LDL کلسترول جلوگیری کنند و مانع رسوب چربی بر دیواره رگها شوند.

 16. خواص میوه هاو سبزیجات وغذا هایی که برای سلامتی مفید است .
  نارنگی با فسفر زیاد باعث تقویت حافظه و هوش می شود. نارنگی دارای املاح و ویتامین های فراوان و غنی از فسفر است. جوشانده برگ های آن برای تصفیه خون بسیار مناسب است. این میوه برای رفع بی اشتهایی و کاهش گرمای غریزی بدن مفید است.
  مصرف چای بلافاصله بعد از غذا باعث دفع آهن و ویتامین B1 می شود. چای دارای ماده ای به نام « تانن» است که به راحتی با آهن موجود در منابع گیاهی ترکیب می شود. همچنین آهن یک ماده مغذی است که جذب آن در دستگاه گوارش مشکل بوده و به مقدار اندک و به سختی جذب می شود. بنابراین مصرف چای بعد از غذا سبب می شود آهن با ماده تانن موجود در چای ترکیب شده و در نتیجه انسان در معرض خطر کمبود ویتامین B قرار می گیرد.

 17. کاغَذ به ماده‌ای گفته می‌شود که از خمیر کتان یا پنبه و یا کنف ساخته شود و به کار نوشتن آید و در اصطلاح علمی عبارت است از تراکم الیاف سلولوزی که به طور نامنظم داخل یکدیگر شده و درنتیجه یک مادهٔ فشرده را می‌دهد که در ابعاد و اوزان مختلف بدست می‌آید.

  کاغذ از زمان اختراع آن تا به امروز قابل اعتماد ترین وسیله انتقال اندیشه بشر بوده است و نقش مهمی در جمع‌آوری و ذخیره اطلاعات و دانش بشر که نتیجه‌ای از تجربیات و تفکرات اوست دارد و از این رو با پیدایش مرکب و صنعت چاپ و مواد رنگ دار این اندیشه بشری با ابزار نوین درآمیخت و به صورت یک پدیدهٔ مهم، امروزه با آن برخورد می‌گردد.

  مصرف کاغذ با اختراع آن همراه بوده است که گفته می‌شود مصریان پیشقدم در این اختراع بوده‌اند و از بسیاری جهات نشانگر سطح رشد علمی و فرهنگی جامعه می‌باشد. با پیشرفت اطلاعات و معلومات بشر از دانش رنگ، کاغذهای رنگی برای جلب توجه و زیبایی و مقوا و کارتن‌های رنگ آمیزی شده برای بسته بندی و بالاخره جعبه‌های شیرینی و شکلات برای مصرف خانگی و نظایر اینها همه دلیل بر دانش برتر و استفاده بشر از این صنعت و اختراع است که روز به روز رو به توسعه و تکامل می‌باشد و در تاریخ از آن یاد شده است

  http://img.tebyan.net/big/1388/03/129529140475164105248255253349292240239.jpg

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *