خانه > تلاش ۲

تلاش ۲

نام و نام خانوادگی مهناز متین همایی
میزان تحصیلات لیسانس
سابقه خدمت ۲۴ سال

 

محمد حسین اله وردی الیاس بخشی قربانی آریا حاجی ستاری ممقانی ارشیا حاجی ستاری ممقانی محمدمهدی حسین پور
ایلیا حسینی محمدمعین خان محمدی شایان خوش نقش محمد دارائی داریان آرمان رسولی
حسین رنجبرزاده حمید سروری محمد عماد شجاعی زاده حسن شفقی زاده امیر اشکان صالحیان
سجاد صنعتی فرد سپهر طریحی سرخابی محمدجواد عباس آبادی محمدرضا عباسی ندامانی یوسف عزتی
سینا علایی سید علیرضا علوی عرشیا علی پور کمری حسن غلامی اجیر آبادی علیرضا قره باغی
سیدمهدی کربلائی سیدجواد پویا مجیدانصاری محمدحسن محسنی شیره جینی شروین محمدپور یاسین مشاور
سپهر منصور دهقان پارسا مهرابی علیرضا نانچیان پارسا نوران قاسم والی نزاد
کوروش شاعری

۸۶ نظر

 1. میلاد امام علی ع اغاز گر اشاعه ی عدالت و مردانگی و معرف والا ترین الگوی شهامت و دیانت بر عاشقانش مبارک باد
  همچنین ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و بزرگداشت روز معلم بر معلمان عزیز گرامی باد***

 2. *****محمد دارایی*****

  تبریک فرشتگان به درگاه رضا هر دم صلوات است وسلام است امروز
  ولادت حضرت امام جواد (ع) دردانه ی پسر امام رئوفمان علی ابن موسی الرضا علیه السلام را به ساحت مقدس امام رضا علیه السلام و صاحب الزمان
  و همه ی دوستداران ان حضرت تبریک تهنیت عرض می کنم.***

 3. تاریخ پیش از میلاد
  اولین سوابق تاریخ تمدن در جزیره به ۷۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بازمى‌گردد. شواهد و مدارک باستان‌شناسى نشان مى‌دهد که در این تاریخ ساکنین جزیره در امتداد سواحل شمالى و جنوب شرقى جزیره زندگى مى‌کردند. ظاهراً اولین دسته افرادى که وارد جزیره شده‌اند ماجراجویان شمال لبنان بوده‌اند که با قایق‌هاى کوچک دریا را طى نموده و به ساحل پا نهادند، در کنار این افراد اهالى آناتولى نیز اقدام به مهاجرت به قبرس نموده‌اند. بعدها به‌علت پیشامدهاى طبیعى آثار تمدن تا حدود ۱۵۰۰ سال از این جزیره محو شد و بدین ترتیب جزیره خالى از سکنه گردید و پس از آن تاریخ مهاجران جدیدى از کشورهاى هم‌جوار وارد جزیره گشته و در امتداد سواحل شمالى و جنوبى ساکن مى‌گردند. با ورود این افراد دوران دوم تمدن عصر پارینه آغاز گردیده است. مردم این دوره با صنعت سفالگرى آشنا بوده و حرفهٔ کشاورزی، شکار و ماهیگیرى داشته‌اند، این دوره از تمدن نیز در نتیجهٔ زلزله‌اى که در حدود ۳۸۰۰ سال قبل از میلاد مسیح روى داد، نابود گردید.

  در سال‌هاى ۲۳۰۰ تا ۲۵۰۰ قبل از میلاد، پناهندگان آناتولى با خود هنر و صنعت سفالگرى و فلز را به جزیره وارد نمودند و به‌تدریج از سواحل به سوى نقاط مرکزى پراکنده شدند، در این دوران مس در جزیره کشف و به خارج صادر مى‌گردد. در سال‌هاى ۱۹۰۰ تا ۱۶۵۰ قبل از میلاد به برکت استخراج مس، سال‌هاى توسعه و رونق جزیره آغاز مى‌گردد. اما به‌تدریج در همین زمان به‌دلیل وجود اختلافات داخلى بین اهالى صاحب صنعت و معدن شمال غربى جزیره با اهالى جنوب شرقى که عمدتاً به کشاورزى مشغول بودند باعث هرج و مرج داخل گردید. در این زمان که به‌علت تجارت با مصر بعضى از شهرها رونق فراوان یافتند و گروه‌هائى از کشورهاى هم‌جوار به‌منظور تجارت به این شهرها وارد شدند و به‌تدریج در آنها ساکن گردیدند.

  از سال ۱۲۳۰ قبل از میلاد یونانى‌ها با حمله به جزایر اطراف و سواحل قبرس وارد این جزیره شده و به‌تدریج موفق مى‌شوند تا سال ۱۱۰۰ قبل از میلاد تمدن و زبان خود را وارد قبرس نمایند. بنیانگذارى پادشاهى در قبرس توسط قهرمانان یونانى در جنگى ”ترویان – Troian“ توسط تئوکورس پسر آژاکس پادشاه یونان منتج به ایجاد شهرى به نام ”سالامیس – Salamis“ گردید. وى شهرهائى مانند Paphos را بنا نهاد، گرچه در حدود سال ۱۰۷۵ قبل از میلاد در اثر زلزله و متعاقب آن سیل، شهرهاى مهم ویران گردید اما تمدن در جزیره از بین نرفت.

  پس از سال‌هاى ۱۰۵۰ الگوى پادشاهى یونانى در شهرهاى مهم توسعه مى‌یابد و در این دوره مظهر زیبائى Godess به‌صورت مذهب عمده باقى مى‌ماند. همچنین در این دوره فلز از قبرس به یونان صادر مى‌گردید و اختلاط تمدن یونان و قبرس از این دوران آغاز مى‌شود.

  ورود دستجاتى از اهالى فینیقیه در سال ۹۰۰ قبل از میلاد به جزیره باعث ورود مذهب شرق به این جزیره مى‌گردد اما به‌علت اختلاف عمیق مذهب یونان و قبرس، مذهب شرق تأثیرى نمى‌گذارد و تمدن و مذهب یونان همچنان در قبرس باقى مى‌ماند.

  در پایان قرن هشتم پیش از میلاد تا سال ۶۶۹ به دنبال هجوم آشوریان به قبرس این جزیره به یکى از مستعمرات آشوریان مبدل مى‌شود و پس از سقوط آشوریان، قبرس تا حدود یک قرن حیات پر رونقى را سپرى مى‌کند. در سال ۵۷۰ قبل از میلاد پادشاه مصر به قبرس حمله کرده و آن را تحت سیطرهٔ خود درآورد، در این زمان به دنبال رویاروئى با تمدن مصر و ادامهٔ ارتباط تجارى جزیرهٔ قبرس با یونان، قبرس تمدن و هویت خود را بیش از پیش حفظ مى‌نماید. از سال ۵۴۵ قبل از میلاد که ایران قبرس را از چنگ مصر درآورد تا دو قرن بعد قبرس تحت سیطرهٔ حکومت ایران قرار داشت و به رغم کوشش‌ها و مبارزات فراوان، مردم قبرس راه به جائى نبردند و تنها در زمان اختلافات بین ایران و اسکندر مقدونى بود که قبرسى‌ها متوجه شدند جهت رهائى از سلطهٔ ایران باید از اسکندر حمایت نمایند و در نتیجه درسال ۳۳۲ قبل از میلاد کشتى‌هاى زیادى توسط اسکندر به سمت قبرس روانه شدند. به رغم رهائى مردم قبرس از سلطهٔ ایران اقتدار و پادشاهى پادشاهان قبرس از میان رفت و آنها کاملاً تحت نفوذ و سیطرهٔ یونان درآمدند و سکهٔ اسکندر در جزیره رایج شد.

  بعد از مرگ اسکندر در سال ۳۲۳ اختلافات داخلى آغاز شد و نهایتاً قبرس تحت سلطهٔ مصر درآمد و مصریان حدود دو قرن بر جزیره فرمان راندند و بعد رومى‌ها قبرس را جزو قلمرو خود کردند و بالاخره در سال ۸۵ قبل از میلاد قبرس قسمتى از استان سیسیل روم گردید (رومى‌ها در آن زمان الههٔ عشق و زیبائى(Aphrodite) را مى‌پرستیدند). در ۱۵ سال قبل از میلاد مسیح و ۷۶ سال پس از میلاد حضرت مسیح زلزله دوبار جزیره را ویران نمود که با کمک‌هاى فوق‌العادهٔ امپراتور روم مجدداً بازسازى گردید.

 4. محمد دارایی داریان

  حضرت رسول اکرم( ص) فرمودند:” خداوند درخت را برای انسان افرید از اینرو او باید درخت را بکارد را ابیاری کند و در حفظ ان بکوشد.۱۵اسفند روز درختکاری مبارک باد****♡♥♡♥♡♥★★★☆☆☆

 5. چراچشم مادربرابرپیازمی سوزد؟
  بد نیست بدانید شما هنگام خرد کردن پیاز در واقع تحت حمله نوعی اسید قرار می‌گیرید که از پیاز منتشر می‌شود و به چشم‌های شما حمله می‌کند.

  پیاز زمانی که در خاک شروع به رویش می‌کند در خود ماده‌ای به نام سولفور می‌سازد که این ماده با آمینواسید‌های موجود در پیاز ترکیب می‌شود و ماده‌ای اسیدی به نام سولفوکسید را ایجاد می‌کند. در سال ۲۰۰۲ دانشمندان ژاپنی آنزیمی را در پیاز یافتند که این آنزیم زمانی که پیاز بریده می‌شود ماده‌ای اسیدی به نام سولفوکسید را آزاد و منتشر می‌کند.

  با آزاد شدن این ماده اسیدی پس از بریده شدن پیاز، این ماده به سرعت با هوا ترکیب شده و ماده سین ـ پروپانتیال ـ اس ـ اکسید را می‌سازد و زمانی که این ماده با سطح بیرونی چشم برخورد می‌کند چشم ما را تحریک کرده و سبب سوزش و ایجاد اشک می‌شود، اما شما می‌توانید با قرار دادن پیاز در فریزر از این مشکل خلاص شوید.

  چرا که سرما سبب یخ زدن پیازشده و لذا مواد شیمیایی موجود در آن نیز منجمد شده و با بریدن پیاز به سرعت منتشر نمی‌شوند و نمی‌توانند آسیبی به چشم برسانند بنابراین شما براحتی می‌توانید مقدار زیادی پیاز را بدون گریه کردن خرد کنید.

 6. محمدرضا عباسی ندامانی

  حضرت فاطمه ی زهرا درباره ی دعای روز جمعه از رسول الله نقل کرده اند که حضرت فرمود در روز جمعه ساعتی است که هر خواسته خیر و نیکوئ در ان ساعت به اجابت می رسد پرسیدم یا رسئل الله کدام ساعت است فرمود انگاه که نصف قرص خورشید در افق پنهان شود …………………………………………………………..حضرت زهرا کسی که بعد از خوردن غذا دست های خود را نشویددست های الوده می شود و برا ی او نارا حتی به وجود می اید وکسی جز خودش را سر زنش نمی کند ……………………………………………..حضرت زهرا کسی که انگشتر عقیق به دست کند همیشه خیر میبیند ………………………………………………حضرت زهرا از پیامبر اکرم نقل کرده اند که وا ی بر حال زنی که شوهر ش را خشمگین سازد و خوشا بر حال زنی که شو هرش را از خود خشنود کند …………………………………………………………..

 7. امروزمادرم رفت کارنامه ام را گرفت وهمه ى نمراتم خیلی خوب شد.واقعا جا دارد که من از خانم مهربان ودلسوزم و معاونین عزیز تشکر کنم…

 8. پویا مجید انصاری

  آن چیست که هر چقدر آب درونش میریزی دوباره خالی میشود؟؟؟
  جواب:آبکش

 9. پویا مجید انصاری

  آن چیست که شب تا صبح با ما همراه است و می دود و راه میرود اما شب ها نگهبان خانه است؟؟؟؟؟
  جواب:دمپایی و کفش

 10. میرزا محمدتقی خان امیرکبیر فرزند کربلایی قربان بیگ فراهانی در سال ۱۲۲۲ ق در هزاوه فراهان از توابع اراک (سلطان آباد پیشین) متولد شد. کربلایی قربان پدر امیرکبیر در دستگاه میرزا عیسی (میرزا بزرگ) پدر میرزا ابوالقاسم قائم‌‌مقام سمت آشپزی داشت. مادر امیرکبیر فاطمه‌سلطان دختر استاد شاه محمد‌بنا از اهالی فراهان بود. میرزا محمدتقی خان به خاطر هوش و استعداد کم‌نظیرش از همان دوران نوجوانی مورد توجه میرزابزرگ و سپس قائم‌مقام فراهانی قرار گرفت و به ترتیب به سمت منشی‌گری آن دو دست یافت و به سرعت مورد توجه قائم‌مقام و عباس میرزا نایب‌السلطنه قرار گرفت. اولین تجربه سیاسی میرزامحمدتقی خان همراهی خسرومیرزا فرزند نایب‌السلطنه و هیئت همراه او در سفرش به روسیه تزاری بود. این سفر به‌دنبال قتل گریبایدوف وزیر مختار روسیه در تهران و در شوال ۱۲۴۴ و به منظور عذرخواهی از واقعه قتل گریبایدوف صورت گرفت.

  میرزاتقی خان طی سالهای آتی بیش‌از‌پیش در انجام امور دیوانی و غیره لیاقت و شایستگی نشان داد و در اواخر دوران سلطنت فتحعلی‌شاه در دستگاه محمدخان زنگنه امیرنظام و پیشکار آذربایجان وارد خدمت شد. چند سال بعد و در ۱۲۵۳ ق میرزا محمدتقی وزیر نظام آذربایجان گردید. میرزا محمدتقی که اینک به امیرنظام ملقب شده بود در ۱۶ شوال ۱۲۵۳ به همراه ناصرالدین میرزا ولیعهد عازم روسیه شد و در ارمنستان (ایروان) با نیکلای اول تزار روسیه ملاقات کرد. از مهمترین مأموریتهای سیاسی امیرنظام در دوران سلطنت محمد شاه ریاست نمایندگی دولت ایران در کمیسیون صلح ارزنه‌الروم بود که به عنوان «وکیل تام الاختیار» ایران در ماه صفر ۱۲۵۹ آغاز شد و به‌رغم تمام مشکلاتی که بروز کرد پس‌از چهار سال که از اقامت امیرکبیر در عثمانی سپری می‌شد قرارداد صلح مطلوبی با عثمانی به امضا رسید. پس از عقد قرارداد صلح در ۱۶ جمادی الثانی ۱۲۶۳ امیرنظام سخت مورد تشویق و تفقد محمدشاه قرار گرفت. امیرنظام که از سالها قبل با ناصرالدین میرزا الفت و نزدیکی پیدا کرده بود پس از فوت محمدشاه مقتدرانه مقدمات و اسباب بر تخت نشستن ناصرالدین شاه را فراهم آورد و در ۱۴ شوال ۱۲۶۴ سلطنت ناصرالدین شاه را اعلام کرد.

  امیرنظام که با آغاز سلطنت ناصرالدین شاه منصب صدراعظمی یافته بود در ۲۲ ذیقعده ۱۲۶۴ علاوه بر لقب امیرنظامی به القاب امیرکبیر اتابک اعظم نیز مفتخر شد. امیرکبیر مدت کوتاهی پس از صدارت اصلاحات سیاسی، امنیتی، مالی، اقتصادی و فرهنگی اش را آغاز کرد و در این میان ایجاد امنیت و پایان دادن به شورشها و یاغی گریها و نیز اصلاحات مالی و جلوگیری از اجحافات پیدا و پنهان صاحبان قدرت و نفوذ را در اولویت برنامه های خود قرار داد و مدت کوتاهی پس از صدارت نشان داد که قصد دارد از نفوذ و دخالت بیگانگان (روس و انگلیس) در امور مختلف کشور بکاهد.

  از جمله اقدامات مهم امیرکبیر پایان دادن و سرکوب شورش محمدحسن خان سالار فرزند اللهیارخان آصف الدوله در خراسان (در نوروز ۱۲۶۶ ق) بود. در همان حال امیرکبیر ضمن نظم بخشیدن بر امور دستگاه سلطنت و حکومت و کنترلی که بر اعمال و رفتار دیوانیان، شاهزادگان، خاندان سلطنت، رجال و صاحبان قدرت و غیره اعمال می‌کرد اصلاحات گسترده ای در امور اداری کشور به عمل آورد و با ریشه‌کن کردن بسیاری از مفاسد اداری و مالی در اداره امور کشور نظمی نو پدید آورد؛ بگذریم از این که اقدامات اصلاحی امیرکبیر برخی از مهمترین دیوانیان و صاحبان نفوذ و قدرت را با او دشمن کرد. از دیگر اصلاحات امیرکبیر بازسازی ارتش و قشون و پایه‌گذاری نظمی نو در نیروی نظامی کشور بود. آگاهان و ناظران امور در همان روزگار از سازمان نظامی جدیدی که امیرکبیر پایه گذاری کرد سخت تمجید و تحسین می‌کنند. از دیگر اقدامات امیرکبیر ایجاد چاپارخانه، تذکره خانه (اداره گذرنامه)، بنای بازار و تیمچه و سرای امیر در تهران، تأسیس سازمان اطلاعاتی – جاسوسی و خبررسانی و خفیه‌نویسی بود که در دوران صدارت او بسیار کارآمد عمل می‌کرد. امیر کبیر همچنین تلاشهای بسیاری برای اصلاحات قضایی و به تبع آن از میان برداشتن رسم بست‌نشینی انجام داد که در موارد بسیار، روندی انحراف‌‌آمیز یافته بود.

 11. محمدرضا عباسی ندامانی

  وقتی حضرت ادم وارد بهشت شد در بهشت حوار ن پاک سرشت بسیار بودند اماحضرت ادم با ان ها الفتی نداشت وقتی حضرت حوا افریده شد و ادم بر او نگریست از او پرسید تو چه کسی هستی ؟ حوا شرمگین شد وچیزی نگفت جبرییل به ادم گفت این حواست اورا برای تو افریده اند د او محرم و همدم توست حضرت ادم وقتی فهمید که حوا متعلق اوست خواست به سوی او دست دراز کند جبرییل گفت ای ادم اگر اورا می خواهی باید اورا عقد کنی ومهریه ای برا ی او تعیین کنی ادم فرمود ای برادر تو می دانی که من پولی و نقدی ندارم چگونه اورا عقد کنم جبرییل فرمود سه مرتبه به حببیب الله محمد مصطفی خاتم الاانبیا صلوات بفرست تا حوا بر تو حلال شود …………………………………………………………………..روزی یکی از اولیا به حضرت الیاس وحضرت خضر علیها سلام شکایت کرد که مردم زیاد غیبت می کنند و غیبت هم از گناهان کبیره است و هرچه انها را نصیحت می کنم و انها را منع می کنم به حرفم اعتنایی نمی کنند وا ان عمل غبیح را ترک نمی کنند چه کنم حضرت الیاس علیها سلام فرمود چاره ی این کار این است که وقتی وارد چنین مجلسی شدی ودیدی غیبت می کنند بر محمد وال محمد صلوات بفرست پروردگار ملکی را براهل ان مجلس موکل می کند که هر وقت کسی خواست غیبت کند ان ملک جلوی این عمل زشت رامیگیرد ونمی گذارد غیبت شود سپس حضرت خضر علیها سلام فرمود وقتی کسی دروقت بیرون رفتن از مجلس صلوات بفرستد حضرت حق ملکی را می فرستد تا نگذارد که اهل ان مجلس غیبت او را کنند…………………..الهم صل علی محمد وال محمد …….معنی ……….خدابا درود فرستد بر محمد وال محمد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *